07 квітня, 2025

 На посаді шкільного бібліотекаря мені як читачеві ніколи не бракуватиме літератури для читання.

Але не можу, просто не можу не піддатися спокусі, коли друзі та колеги пропонують таке, чого немає в АІСТиній бібліотеці. Особливо, якщо мова йде про наших сучасників, і зарубіжних, і українських.

Не змогла, просто не змогла випустити з рук хорошу книгу, або, як ото зараз, – дві хороші книги.

Майже одночасно Ірина Борисівна та Олена Леонідівна поділилися зі мною своїми новинками, а я   ділюся з вами своїми враженнями – на сторінках віртуального щоденника.

Спільне між книгами «Прощавайте, Габо і Мерседес» Родріго Гарсіа та «Зникнення аптекарки» Сари Пеннек те, що вони читаються  на одному диханні. І до кожної хочеться повернутися ще раз.

У невеличкій за розмірами книзі спогадів старшого сина Габріеля Гарсія Маркеса, знаменитого письменника,  йдеться про його останні кілька місяців життя. Дітям знаменитостей варто повчитися як достойно, але без лакування, писати про своїх батьків. Ті, хто втратив близьких, оцінять виваженість того, як люди готуються до неминучого.

Ще одна спільна риса – вишуканість та елегантність видання.

Я давно не тримала в руках такої гарної книги, як «Зникнення аптекарки». Кольорова гама обкладинки притягує до себе, ніби промовляючи: «Візьми, прочитай мене»». Той, хто подарував її Олені Леонідівні, точно знав, що це її улюблені кольори.

 Я не повірила їй, коли вона сказала, що книгу можна прочитати за один день. Так, можна, підтверджую. Це при умові, що у вашому розпорядженні є вихідний і повна відсутність хатньої роботі.

Про бажання повернутися до книг я писала не просто так. У мене є мінімум по одній причині повернутися до кожної з книжок ще раз. Додам інтриги хештегами  #ВіртуальнаБібліотека, #ВтратаПам’яті, #ПошуковіСистеми та відповідними мітками на блозі.

Оскільки мною були порушені всі допустимі терміни користування книгою, я даю собі слово повернути книгу власниці, чесно зізнавшись, що сторінок з 50 відфотографувала. Вони потрібні мені для подальшої роботи. Тож «Закриті файли» поповнилися. Так само, і навіть більше зробила з книгою Родріго Гарсія. Перефотографувала її всю.  Звертайтесь, раптом і вам треба.

Далі буде…


04 квітня, 2025

Віртуальний ЗООПАРК _ нові мешканці із книги Муні Вітчер "Ніна - дівчинка планети Шостого Місяця"

З цієї книги, про яку писала у попередній публікації, можу дещо запозичити і як директор Віртуального зоопарку.

З назви книги зрозуміло, що йдеться про іншу планету. Там все, звичайно, не таке, як на нашій Землі. І є дуже особливі тварини.

Розповім про дві із них.

Гугі.

На малюнку ви бачите, як Ніна тримає в руках золотий магічний жезл, горішню частину якого вінчає фігурка птаха. Оце і є наша Гугі. Її ім’я дівчинка дізналася з книг  свого дідуся.   

А коли вона  опинилась на планеті Шостого Місяця, то побачила Гугі вживу. 

Це пташка з золотим пір’ям, чотирма прозорими крилами, з яких осипається золотий пилок. Пір’я м’яке і шовковисте. Одна пір’їнка залишилася у дівчинки. Згодом вона допомагала зв’язатися з Шостим Місяцем, варто було лиш погладити її. Легко приземляється і пересувається на одній нозі.

Дуже гарно співає.

Має сяючі очі. Сльози, які з них капають, мають лікувальні властивості. В цьому Ніна та її друзі переконалися на власному досвіді. . Гугі врятувала від смерті Сбаккіо.

 

Сбаккіо 

Незграбний звір, схожий на величезну коробочку бавовнику заввишки півтора метри на ногах-пружинках з жовтими вухами і ротом.

Він здатний робити величезні стрибки на ногах-пружинках і долати будь-які перешкоди.

У нього товсті яскраво-жовті губи, плескатий ніс, вуха рухаються безперестанку

Коли він задоволений, пускає величезні мильні бульбашки.

Єдина тварина з планети Шостого Місяця, яка побувала на Землі.

Його присутноість надає хоробрості й упевненості.  Сам дуже хоробрий та безстрашний.  Захищав дітей у бою з монстрами Каркона.

03 квітня, 2025

Віртуальна БІБЛІОТЕКА

Продовжую збирати колекцію чарівних книг на поличці в АІСТиній Віртуальній бібліотеці. Там є:

  1. Три Чарівні книги із «Балакучого пакунку» Джеральда Даррелла
  2. Чарівні книги із «Ігранії Безстрашної» Корнелії Функе

І до них приєднується чарівна книга "Магічний Всесвіт" із твору італійської письменниці Муні Вітчер «Ніна. Дівчинка з планети Шостого Місяця". Про нього детальну розмову планую пізніше.

Сьогоднішня публікація присвячена чарівній книзі.

Велика і товста,  вона має на своїй  палітурці зі срібла та золота зображення фігурки дуже дивного птаха і вибитий чорними рельєфними літерами напис «Магічний Всесвіт».

Коли дівчинка вперше заглянула в книгу, в ній вона не змогла нічого прочитати. Сторінки були чисті. Матеріал, з якого було зроблено сторінку, зовсім не був схожий на папір. Поверхня здавалася рідкою.

Натомість книга сама заговорила з нашою героїнею. Спочатку несподівано з’явився напис, а потім залунав глибокий голос, що линув незрозуміло звідки. Далі книжка розповіла, з чого почати. Просто задати питання – недостатньо. Ніні потрібно покласти свою праву руку з особливою відмітиною на сторінку, а вже потім задати питання.

Коли розмова закінчується, книжка сама  згортається. 

Думаю, читачам вже зрозуміло, ця чарівна книга - скоріш порадниця і надійний помічник. Дідусь попередив дівчинку: коли вона опиниться в безвиході - в книзі  знайде те, що їй допоможе. До книги Ніна звертається багато раз, випробувань у неї  багато, але про це поговоримо іншим разом. 

 Далі буде...


02 квітня, 2025

УНІВЕРСАЛЬНА ФОРМА для бібліотечних уроків

Годину як повернулася з 3 класу, де розповідала про книги дитячих англійських письменникі, які є в АІСТиній бібліотеці. Діти підкинули мені ідею провести дослідження: у процентному відношенні з'ясувати, чиїх книг більше, англійських чи французьких, польських, німецьких, наприклад. Тема дуже цікава, серйозні підрахунки попереду.

Наша АІСТина бібліотека радше нагадує лабіринт і аж ніяк не зможе прийняти 22 учні, щоб провести повноцінний урок. Тому я відібрала кілька десятків книг англійців - і бібліотечні полиці суттєво спорожніли. Тож скоріш за все після українських письменників на першому місці будуть саме британські письменники.

Чому саме англійці? 3-й клас занурюється у вивчення Великої Британії, тому й тема бібліотечного уроку була відповідна. 

У мене була своя мета, мені вкрай цікаво знати, що читають сучасні діти. І моїх даних мені малувато. Тому й роботу побудувала так: запропонувала дітям після знайомства з книгами відзначити у пустографці, чи чули, чи читали, чи є у домашній бібліотеці? І обов'язковим пунктом - дописати книги англійських письменників, які є в їхніх домашніх бібліотеках і яких немає в АІСТиній. 

Мені здається, що я придумала для бібліотечних уроків універсальну формулу. 

Далі буде...

01 квітня, 2025