Все, що робить Валентина Мержиєвська, зберігається у моїх файлах під кодовим ім’ям #Валентність.
Пропоную для вдумливого та неспішного читання «"Ізми" у світі ідеологій, філософій та релігій». Використовую її як енциклопедію чи словник, що й було задумано автором, здається. Її не варто читати запоєм, хоча й забороняти цього, звісно, ніхто не буде.
Мені «Ізми» допомогли у дуже важливому питанні, вивели з глухого кута, в який загнала анотація на дитячу книжечку австрійського письменника Гельмута Ценкера "Дракон Мартін", видану у 1976 році за радянських часів
Я кілька разів перечитала казку. Книжка дуже цікава, написана легко, ще й повезло з перекладом. Які такі «серйозні думки про суперечності в капіталістичному світі» в ній є?
За неповних 33 роки незалежності нашої країни у мене, яка перші 19 років свого життя прожила в СРСР, з голови вивітрилась чи то неприязнь, чи то упередженість до капіталізму. Вона точно була. А от розуміння, що таке капіталізм – не було.
А й справді, що таке капіталізм? Ми зараз в Україні живемо при капіталізмі чи при демократії? А таке можливе? Уживаються між собою капіталізм та демократія?
За звичкою відкрила Вікіпедію. Питань менше не стало.
Отут мені й стала в нагоді книжка Валентини Мержиєвської. Якщо я правильно зрозуміла Валентину, капіталізм це – економічна форма лібералізму.
Лібералізм – це ідеологія, яка каже, що індивідуальні свободи людини є основою суспільства.
Відсутність з боку держави (як це було за радянської влади) контролю та обмежень – запорука розвитку країни та високий рівень життя її народу. А народ є єдиним джерелом влади в країни за демократів. Демократія – це форма правління, яка, наприклад, затверджена в Конституції України.
Я ж кажу, що «Ізми» треба читати повільно і вдумливо )
Немає коментарів:
Дописати коментар