05 березня, 2024

Закриті файли - новий напрямок в роботі бібліотекара

Якось вже згадувала про досвід моєї мами, зроблю це знову. Шкільний бібліотекар, вона роками збирала матеріали у тематичні папки. Газетні вирізки, ілюстрації з журналів – все годилося і накопичувалося. Довгий час і я так робила. Але тепер замість паперових папок створюю онлайн-путівники.

Розповім на прикладі творчості Віктора Близнеця про новий напрямок своєї роботи, про закриті файли.

Те, що є у відкритому доступі, сконцентровано у відповідних розділах путівника: біографія, твори онлайн, конспекти уроків тощо.

А в «Картотеці закритих файлів» інформація про твори письменника, розкидані по хрестоматіях, підручниках, календарях тощо, зберігатиметься у вигляді каталожних карток . Зворотна сторона кожної такої каталожної картки – закритий google-документ у вигляді відсканованої сторінки чи заново набраного мною тексту. Таким чином збережу авторське право на надруковане.

Яка користь від закритих файлів, скажете ви? Те, що файли закриті, не означає, що до них ні в кого немає доступу. Близьким людям, колегам завжди допоможу. Якщо ж читачам пощастить мати зазначені в каталозі книги, їм взагалі моя допомога не потрібна, я лише спрямовую їхні пошуки у необхідне русло.
Дякую, що дочитали
Далі буде

Немає коментарів:

Дописати коментар