07 листопада, 2024

БІБЛІОТЕЧНИЙ УРОК _ скільки тисяч гривень у рюкзаку семикласника

Можна й по іншому назвати. Бібліотечний урок фінансової грамотності.  

Допускаю, що це не моє ноу хау. Але поки не доведено протилежне, вважатиму це своєю знахідкою.

На початку 2024-2025 навчального року семикласники традиційно «зірвали» джек-пот, отримавши нові підручники, надруковані за державний кошт. Щодо їх  збереження,  маю повну підтримку класної мами семикласників Людмили Іванівни. Ми з нею соратники. Щоб укріпити одна одну, провели спільну бесіду з дітьми. Мені було за їх похвалити, коли побачила обгорнені акуратні підручники. Я прийшла їх не сварити, звичайно, а відзначити, як вони гарно поводяться з книгами.

Взагалі-то у мене було кілька завдань.

По перше, дала можливість дітям переглянути старі підручники, щоб відчути різницю на тактильному рівні та візуальному. По деяким із цих підручників-пенсіонерів можна вивчати історію школи, інколи перелік тих, хто користувався книжкою, вимірювався десятком. Жахливий стан деяких із них дуже контрастує з новими.

По друге, запропонувала кожному учневі заповнити підготовлену заздалегідь пустографку, відшукавши в інтернеті вартість кожного підручника. Підручники діти отримали безкоштовно, але ж у книг є вартість. І цю вартість дуже добре підкаже інтернет. Крім того, в житті трапляється всяке. Можна втратити книгу випадково, нічого смертельного в цьому немає. Цілком справедливо буде повернути до бібліотеки аналогічний екземпляр, придбавши його в книгарні, не вступаючи з бібліотекарем в перемовини стосовно повернення грошової вартості підручника.

 Цифра вразила мене, Людмилу Іванівну та дітей. Вразить вона і вас, коли ви оціните, скільки тисяч гривень носять у рюкзачках  учні.

Вразить і заставить подякувати державі, яка під час війни знайшла кошти, щоб оплатити друк підручників. 

Відчути вдячніть до України - це також  була одна із задач.

Немає коментарів:

Дописати коментар